رولبرینگ سوزنی

رولبرینگ سوزنی یا همان رولبرینگ استوانه‌ای دارای ساچمه های بلند و ضخامت پایین که تنها می‌توانند نیروی شعاعی را حمل کنند که این نوع رولبرینگ در مدل‌های یک و دوردیفه ساخته می‌شوند که مدل یک ردیفه آن می‌تواند نیرو را از یک سمت و مدل دوردیفه هم قادر است نیرو را از هر دو سمت حمل کند.

در این صفحه کاربرد و انواع آن آشنا خواهید شد. تا با دانش کافی خریدی مطمئن داشته باشید.

جدیدترین رولبرینگ های سوزنی

جنس رولبرینگ های سوزنی از چیست؟

ساچمه این رولبرینگ از نوع صفحه فولادی نازک یا معمولی و در برخی گونه‌ها فیبری است. رولبرینگ سوزنی اساساً از نوع فولادهای کربن – کروم است و همچنین حاوی قطر اندک و توان حمل نیروی بسیار است.

رولبرینگ سوزنی چه ویژگی هایی دارد؟

 

  • رولبرینگ سوزنی محیط کمی اشغال می‌کند.
    ( از این رولبرینگ ها اغلب در مکان‌هایی که فضا محدود باشد استفاده می‌کنند)
  • ضخامت ساچمه کم است.
  • دارای سرعت زاویه‌ای زیادی بوده (اصطحکاک بالا)
  • دمای زیادی تحت تأثیر اصطکاک بالا به وجود می‌آورد.
  • این رولبرینگ ها تنها تحمل نیروی شعاعی را دارد
    (در مکان‌هایی که نیروی محور وجود دارد نیز از این نوع رولبرینگ ها و نوع مرکب استفاده می‌شود؛ که ترکیبی از دو برینگ شعاعی و محوری است و از این مدل برینگ ها درواقع ترکیبی از رولبرینگ های سوزنی با یک بلبرینگ کف گرد یا یک بلبرینگ تماس زاویه‌ای است.)
  • یکی از مدل‌های پراستفاده در رولبرینگ های سوزنی، رولبرینگ های سوزنی کف گرد است.

این رولبرینگ های سوزنی از رولبرینگ با حمل نیروی زیاد شمرده می‌شود. البته بااین‌وجود که مکان کمی را می‌گیرند و به همین دلیل جهت استفاده در مکان‌های کم‌حجم کاربرد خوبی دارد. این نوع رولبرینگ از ساچمه‌هایی در مدل‌ها و اشکال مختلف بهره می‌برند. این ساچمه‌ها نمایی دارای استوانه‌هایی بلند و پهنای کم دارند و بخش انتهایی آن‌ها با لبه‌های بلبرینگ برخوردی ندارد که همین مکان از سایش بیش‌ازحد آن می‌کاهد. در بیشتر صنایع از رولبرینگ سوزنی برای انتخاب آن به دلیل فضای کمی که برای متصل شدن محورها و عناصر موجود است، بهره برده می‌شود؛ و این نوع رولبرینگ در دو گونه شعاعی و کف گرد ساخته می‌گردد.

 

راهنمای خرید رولبرینگ سوزنی

رولبرینگ سوزنی را در هنگام خرید می‌بایست به‌دقت بررسی نمود؛ و پارامترهایی را که در خرید یک رولبرینگ در نظر بگیرید را کاملاً تحت نظر داشته باشید. این رولبرینگ مثل سایر رولبرینگ ها میزان نیروی زیادی را متحمل می‌گردد؛ که این میزان بار ممکن است در مدت کمی به قطعه آسیب برساند و همچنین آن را دچار فرسایش کند.

نکته اساسی که در نخستین گام خرید این قطعه موردتوجه قرار گیرد بررسی کیفیت قطعات به‌کاررفته در آن است که درنهایت به دوام و کارکرد قطعه می‌افزاید.

می‌بایست در خرید رولبرینگ سوزنی فروشندگان دانش کافی را جهت فروش قطعه داشته باشند. همچنین از قدمت دیرینه‌ای برخوردار باشند. متخصصان شرکت فیلتریار آماده مشاوره دهی به شما عزیزان است.

از اشکالات اساسی و بزرگ جهت خرید رولبرینگ سوزنی در بازار توسط مشتریان و خریداران این قطعه اصل یا تقلبی بودن آن می‌باشد؛ زیرا قطعه‌های غیر اصلی در بازار ایران بسیار زیاد شده است؛ و البته اینکه بتوانیم قطعات اصلی را از قطعات تقلبی بشناسیم، برای همه افراد و مشتریان به سادگی امکان پذیر نیست؛ فیلتر یار نمایندگی برترین برندهای رولبرینگ شما را برای خرید مطمِن راهنمایی خواهد کرد.

مشخصات فنی رولبرینگ سوزنی

 در رولبرینگ سوزنی، ساچمه ها مانند استوانه بوده؛ اما ضخامت کمتری در مقایسه با طولشان دارند.

شیار غلتک در رینگ درونی آن‌ها تعبیه‌شده و پس از اتصال هم می‌بایست دقیق بررسی شود. در آن طبقه از رولبرینگ ها که رینگ درونی ندارند، گزینش تلورانس مرغوب برای شفت سبب رسیدن به شلی خوبی در برینگ پس از اتصال می‌شود.

بنابراین این ویژگی از توان حمل نیروی فوقانی برخوردار بوده و در کاربردهایی که مکان در دسترس کم باشد، خوب هستند. نداشتن برخورد انتهای غلتک‌ها با لبه‌های برینگ سبب دور شدن از مرکز تنش در زوایا می‌شود. این مدل به دلیل نازک بودن دیواره این‌گونه رولبرینگ ها، درستی اندازه حفره از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. بطوریکه تلورانس حفره‌ای دارد، رولبرینگ سوزنی با منطبق شدن به تداخلی لازم خواهد رسید.

 برخی از مدل‌های این رولبرینگ ها با کاسه نمد ارتجاعی هم ساخته می‌شوند. تصحیح محل مماس میان شیار و غلتک موارد تنش‌های لبه‌ای را کم کرده و به تولید یک انحراف زاویه‌ای میان شفت و محفظه کمک می‌کند.

کاربردها بسیار زیاد است و یکی از اجزاء جداناپذیر قسمت‌های متفاوت کارخانجات صنعتی و کشاورزی می‌باشند. امروزه این تجهیزات در اندازه‌های مختلف و ویژگی‌های خاص در تمام جهان ساخته می‌شود.

 

Call Now Button