رولبرینگ بشکه ای

رولبرینگ بشکه ای از نوع خودتنظیم می‌باشد. بنابراین در مقایسه به ناهمراستایی زاویه شفت به محفظه شفت خود (یاتاقان) و یا خم شدن شفت در هنگام کار حساسیت ندارند  اما رولبرینگ بشکه‌ای در باره نیروهای محوری و شعاعی گنجایش حمل نیروی فوق العاده ای دارند.
در این نوع رولبرینگ از ساچمه‌های استوانه‌ای متوازن با طول بیشتر با ضخامت بسیار به کار برده شده که قابلیت حمل نیروی بیرینگ را بالا می‌برد.
در این صفحه کاربرد و انواع آن آشنا خواهید شد. تا با دانش کافی خریدی مطمئن داشته باشید.

جدیدترین رولبرینگ های بشکه ای

ویژگی‌های رولبرینگ بشکه‌ای

رولبرینگ شبکه‌ای از انواع رولبرینگ ها با ساختاری متنوع می‌باشد که از دو ردیف غلتک به وجود آمده است و ساچمه‌های آن هم به سبک بشکه است. ساچمه‌های بشکه‌ای این گونه رولبرینگ موجب شده تا مقدار حمل بار تا حد بسیاری دران بالا می‌رود و می‌تواند تا نیروی محوری اعمال شده از هر دو جهت را به درستی حمل کند. این نوع رولبرینگ از توان تنظیم و هماهنگ کردن خودکار برخوردار است و این خاصیت یک امتیاز فوق العاده عالی رولبرینگ بشکه‌ای به شمار می‌رود. بنابراین اینگونه رولبرینگ ها در طبقه بندی رولبرینگ های خودتنظیم قرار دارند و اینگونه رولبرینگ ها دارای حلقه بیرونی هستند که مثل بلبرینگ‌های خودتنظیم پروفیلی گرد هستند که باعث می‌شوند این رولبرینگ ها خود را با حالت ناهمراستایی شفت هماهنگ کنند. از خواص دیگر رولبرینگ های بشکه‌ای به قابلیت بسیار زیاد اینگونه رولبرینگ ها در حمل نیروهای بزرگ با شوک تکانشی زیاد و دوام فوق العاده آن‌ها می‌پردازیم. این رولبرینگ ها بیشتر در صنایع ابزارآلات و غلتک‌های وزین به کاربرده می‌شوند.

خواص بارز این مدل به طور اجمالی به شرح ذیل می‌باشد:

  1. به دلیل تحمل وزن‌های شعاعی و محوری در شیار غلتک یک زاویه کوچک وجود دارد.
  2. به دلیل اینکه رولبرینگ حرکت‌های دورانی دارد و بسیار حساس می‌باشد و مانع ناهمراستایی شافت شویم باید بتوانیم آن را به صورت اتوماتیک تنظیم کنیم.
  3. باید بتوانیم قطعات آن را از یکدیگر جدا کنیم.
  4. این مدل دارای خواص متقارن ناپذیری است.
  5. نیروی فراوان جهت حمل فشار محوری
  6. سرعت چرخشی بالا

رولبرینگ بشکه‌ای کروی

در حقیقت اگر رولبرینگ با رولرهای بشکه ایی بصورت دو ردیفه ساخته شود به آن رولبرینگهای کروی  میشود.

رولبرینگ های گرد دو ردیف رولر بشکه‌ای دارد که به شکل زاویه داردرون حلقه‌ها هستند بصورتیکه امتداد محور چرخش رولرها موازی محور گردش حلقه‌ها را قطع می‌کند. و این نوع رولبرینگ ها به دلیل حمل گنجایش نیروی زیاد در سنگ شکن‌های کارخانه‌ای و ابزارآلات صنعتی بسیار زیاد استفاده می‌شوند. رولبرینگ های بشکه‌ای در مدل‌های گوناگونی هم ساخته می‌شوند که هر کدام برای سیستم ویژه‌ای به کار می‌آیند.

قیمت رولبرینگ بشکه‌ای

قیمت روز را از ما استعلام بگیرد.

در خرید رولبرینگ بشکه‌ای می‌بایست به مارک آن دقت داشته باشید چون این مارک‌ها می‌باشند که اصالت سطح کیفی محصول را نشان می‌دهند. و هر مقدار مارک را با دقت بیشتری انتخاب کنید سرانجام سطح کیفی رولبرینگ هم زیاد خواهد شد. مارک‌های بسیاری از رولبرینگ بشکه‌ای هستند که تنها یک فروشنده با تجربه بالا قادر هستند بهترین برند را به خریدار معرفی نمایند و براساس کاربرد آن قطعه بهترین انتخاب را برای مشتری انجام دهند و اینجاست که می‌بایست به دقت عمل کنیم. و بهترین قیمت را برحسب مارک ویژه‌ای که برای کار ما کاربرد بسیاری دارد را انتخاب کنیم.خرید رولبرینگ بشکه ای

فروش رولبرینگ بشکه‌ای هم به‌صورت اینترنتی انجام می‌شود و هم در فروشگاه‌های معتبر و خوش‌نام به‌صورت حضوری انجام می‌شود. به‌صورت اینترنتی بسیار فعالیت خرید محصول برای مشتریان راحت می‌گردد. و بدون نیاز خارج شدن از منزل می‌توان خرید خود را انجام داد. و برجسته‌ترین معیار جهت خرید یک رولبرینگ قیمت آن می‌باشد، که باید به انواع قیمت بسیار دقت نمود که بر اساس مارک و نوع طراحی به کار برده شده در آن برای کارتان مناسب باشد. در واقع می بایست با توجه به قیمت های متفاوت یک رولبرینگ با دقت بر روی مارک موردنظر سعی در انتخاب رولبرینگی داشت که در کاری که می خواهیم از آن رولبرینگ استفاده کنیم، بهترین انتخاب را از طریق اینترنتی یا حضوری و با تکیه بر تجربیات فروشنده داشته باشیم. و همچنین در نهایت به یک رضایت ایده ال در خرید خود دست یابیم.

نحوه عملکرد رولبرینگ بشکه‌ای چگونه است؟

امروزه طراحی درونی آنها بر طبق آخرین دستاوردهای بروز شده انجام می‌گیرد و ویژگی‌هایی از جمله وجود رینگ راهنما جهت هدایت بهتر غلتک‌ها در حرکت و چرخش، سطح لغزنده دایره‌ای شکل و برطرف نمودن اشکالات سطوح بیرینگ سبب می‌گردد که بیرینگ فادر باشد با سرعت بسیار و ایجاد دمای کم فعالیت کنند و خود را با نیروهای محوری تا حدی زیاد هماهنگ کنند و طول عمر و دوام فراوانی داشته باشند. توانایی اعتماد به این نسل و همچنین تفاوت سایز آنها فوق العاده بیشتر از دیگر بیرینگ ها می‌باشد.

رولبرینگ بشکه‌ای با حلقه درونی استوانه‌ای یا مخلوطی تولید می‌گردد. همینطور این امر سبب شده است که رولبرینگ به آسانی بر روی شفت بیفتد و تجهیزات بیرون آوردن و جا گذاشتن برای بیرینگ های بزرگ تولید شده‌اند.

شل بودن درونی رولبرینگ های بشکه‌ای به طور استاندارد شامل شلی درونی شعاعی نرمال هستند اما این بیرینگ ها با شلی درونی و بیشتر از نرمال نیز ساخته می‌شود. طراحی رولبرینگ ها با توجه به نسل آنها و سایز به دو نوع مختلف تولید می‌شوند. و جهت بالا بردن سطح کیفی روانکاری، به استثنای این موارد این نسل شامل شیار روغنکاری سرتاسری و سه شکاف روانکاری در رینگ خارجی هستند.

اجزای رولبرینگ بشکه ای

رولبرینگ بشکه‌ای کف گرد به دلیل وضعیت زاویه دار بودن شیار غلتک در مقایسه با محور در این بیرینگ ها، آن‌ها را برای حمل نیروهای شعاعی و محوری خوب می‌سازد. ویژگی بارز دیگر آنها توانایی خود تنظیم بودن می‌باشد. که این مورد موجب نداشتن حساسیت رولبرینگ در مقایسه به ناهمراستایی شفت می‌باشد.

این رولبرینگ ها جداشدنی بوده، واشر شفت با قفسه و غلتک‌ها یک بخش و واشر محفظه بخش دیگر را تشکیل می‌دهد. غلتک‌های بشکه‌ای در این گونه رولبرینگ ها حالت نامتوازن داشته، تعداد بسیار این غلتک‌ها با سبکی ویژه شیار غلتک سبب توان بسیار زیاد آنها در مقابل نیروهای محوری می‌باشد و ضمن اینکه از سرعت چرخشی فوق العاده بالایی هم بهره می‌برند. انواع ویژه‌ای هم موجود هستند با پسوند E که توان حمل نیرو توسط آنها از معمولی هم بیشتر می‌باشد.

جنس رولبرینگ بشکه ای از چیست؟

برخی از نسل‌های این گونه رولبرینگ ها با قفسه فولادی و اغلب نسل‌ها با قفسه فولادی یا برنجی ماشینکاری شده ساخته می‌شوند، که این قفسه‌ها با یک بوش که در حفره واشر شفت قرار داده شده است، برای تعبیه در حالت دقیق تنظیم می‌گردد. همچنان که گفتیم رولبرینگ های بشکه‌ای کف گرد ویژگی خود تنظیمی دارند.

Call Now Button