بلبرینگ کم فالوور

بلبرینگ کم فالوور که اصطلاحا به آنها بیرینگ های بادامکی نیز میگویند در واقع یک نوع کامل از بلبرینگ محسوب میشود. این رولبرینگهای سوزنی، در صنعت به منظور حرکت های دورانی مورد استفاده قرار میگیرند. ساختار بلبرینگ کم فالوور شامل یک حلقه خارجی آب بند، رول های سوزنی، قفسه و پایه است.

در این صفحه کاربرد و انواع آن آشنا خواهید شد. تا با دانش کافی خریدی مطمئن داشته باشید.

جدیدترین بلبرینگ های کم فالوور

کاربرد بلبرینگ کم فالوور در صنعت

بیرینگ ها نقش اساسی در پیدایش انقلاب صنعتی داشتند و به واسطه آنها ماشین های صنعتی جدید، با راندمان بالایی شروع به فعالیت کردند. بلبرینگ کم فالوور نیز کاربردهای بسیار وسیع و گسترده ای در صنایع مختلف دارند،

 • صنایع خودروسازی
 • صنایع فولاد
 • صنایع کشاورزی
  (اعم از انواع کمباین ها، ماشین های کاشت و برداشت، موتورهای پمپ آب و….)
 • صنایع فضایی
  (به دلیل دقیق و حساس بودن این صنعت، عدم استفاده از بلبرینگ ها میتواند خسارت های بعضا سنگین و جبران ناپذیری را وارد نماید)، صنایع بسته بندی مواد غذایی، صنایع چاپ و ماشین آلات وابسته به این صنعت، صنایع حمل و نقل و صنایع ذیربط آن و همچنین صنایع تولید انواع موتورها به خصوص موتورهای الکتریکی استفاده میشود.
 • خطوط انتقال
  (مانند خطوط تولیدی کارخانه های مختلف)
 • صنایع بسته بندی مواد غذایی
 • صنایع نساجی
 • نیروگاه ها
 • صنعت معدن
 • مکانیزم ماشین های خودکار و اصطلاحا اتوماتیک

بطور کلی، به دلیل نوع طراحی دقیق بلبرینگ کم فالوور، این بلبرینگ ها بیشتر برای استفاده در حرکت های دورانی کاربرد دارند. مام کارخانه های تولیدی، ماشین آلات صنعتی و کشاورزی و.. به این محصول نیاز مبرم دارند و بدون استفاده از بلبرینگ ها کار برای کارکنان صنعت بسیار دشوار است. بنابراین نباید از اهمیت این قطعه غافل شد و آن را دست کم گرفت. به عبارت دیگر، هر وسیله ای که حرکت چرخشی داشته باشد، حتما از یک بلبرینگ بر روی سر شفت و محورهای خود برای چرخیدن با حرکت روان و یکنواخت نیاز دارد و با توجه به نوع کاربرد و اندازه این محصول، مدل های متنوعی تولید شده و در بازار موجود است.

مزایای استفاده از بلبرینگ کم فالوور

یکی از مزایایی که بلبرینگ کم فالوور دارد نصب راحت آن است که آن هم به دلیل پایه ی بلبرینگ است که به دلیل دارا بودن رزوه و سوراخ، نصب بلبرینگ کم فالوور را بسیار راحت و آسان کرده است.

مزیت دیگر این محصول، تحمل بالای بلبرینگ کم فالوور در برابر بار ضربه‌ای است. در واقع از آنجایی که بلبرینگ کم فالوور دارای دیواره های ضخیم است، به خوبی میتواند بار ضربه ای را تحمل کند. علاوه بر این، وجود رولرهای سوزنی و قفسه دقیق در داخل رینگ خارجی بلبرینگ کم فالوور باعث شده است که از منحرف شدن بیرینگ جلوگیری شود و در نتیجه بلبرینگ های کم فالوور، عملکرد دورانی بسیار خوب و قابل قبولی داشته باشند.

این بلبرینگ ها؛ اصطکاک بسیار پایینی داشته و در نتیجه در هنگام کار کردن صدای بسیار کمی دارند. به عنوان مثال، یکی از کاربردهای بلبرینگ کم فالوور در منازل که بسیار زیاد از آن استفاده میشود، در ماشین لباسشویی است. وظیفه‌ی این بلبرینگ‌ها، کمک به چرخش راحت تر محفظه شستشوی لباس، هنگام فعالیت ماشین لباسشویی است.

افزایش عمر بلبرینگ کم فالوور

اگر بخواهیم یک بلبرینگ کاملا عاری از نقص کار کند و عملکرد بسیار خوبی داشته باشد، بهتر است از یک روانکار مناسب استفاده کنیم تا علاوه بر تسهیل حرکت، از خوردگی بلبرینگ و نفوذ ذرات خارجی آلوده کننده که به مرور زمان باعث عدم حرکت بلبرینگ میشود، خودداری شود و در نتیجه عمر کالای مصرفی افزایش یابد.

ساختمان و عملکرد بلبرینگ کم فالوور چگونه است؟

بلبرینگ و یا یاتاقان توپی وسیله ای است که با استفاده از آن، به گردش درآوردن اجسام سنگین بسیار راحتتر از زمانی است که .با اصطکاک سطح همراه باشد. به عبارت دیگر، هدف از ساخت انواع بلبرینگ ها در طراحی و اندازه های مختلف، جلوگیری از کشیده‌ شدن سطوح مختلف بر روی یکدیگر و همچنین کاهش اصطکاک بین دو سطح تماس در چرخش است.

این وسیله، جزء پرکاربردترین قطعات صنعتی می باشد که تقریبا در تمام ماشین آلات صنعتی مورد استفاده قرار میگیرند.

بلبرینگ صنعتی دارای سه بخش اصلی است: ساچمه، برینگ یا یاتاقان و محور متصل به برینگ. در این وسیله از ساچمه به منظور انتقال بار بین دو برینگ یا یاتاقان استفاده میشود و در هر جهت که محور متصل به برینگ داخلی به حرکت درآید؛ ساچمه های داخلی بلبرینگ در جهت مخالف آن به حرکت در می آیند. به دلیل حرکت گردشی ساچمه های بلبرینگ صنعتی، میزان اصطکاک بسیار کمتر از حالتی است که دو سطح بر روی یکدیگر سایش پیدا می کنند.

با توجه به جهت گردش و نوع بار، شکل های مختلفی از بلبرینگ تولید میشوند که هر یک کاربری خاصی دارند. استفاده از بلبرینگ ها در صنایع مختلف کاربرد بسیار گسترده ای دارد.

Call Now Button