بلبرینگ صنعتی

بلبرینگ صنعتی از جمله پر کاربرد ترین تجهیزات و لوازم به کار رفته در صنعت است. این دسته از تجهیزات صنعتی در اکثر دستگاه ها و تجهیزات صنعتی به کار رفته و وظیفه دارند در عین گردش شفت، برای آن تکیه گاه مناسبی باشند. همانطور که از نام این دسته از بلبرینگ ها مشخص است، در ساختار آن ها ساچمه های توپی شکل استفاده می شود. این ساچمه ها با قرار گرفتن بین دو رینگ داخلی و خارجی، قادر هستند علاوه بر انتقال نیروی وارد به بلبرینگ، در حرکت شفت اختلالی ایجاد نکنند. به طور کلی رینگ داخلی در بلبرینگ صنعتی به شفت متصل شده و رینگ خارجی آن به بدنه و یا دیواره اتصال داده می شود. اما چه اجزایی در بلبرینگ صنعتی به کار رفته است؟ تفاوت بلبرینگ ها و رولبرینگ ها در چیست؟ قیمت انواع آن چقدر است؟

بلبرینگ صنعتی

 خرید بلبرینگ صنعتی

به طور کلی بلبرینگ های صنعتی بر حسب طراحی و نوع عملکردی که دارند، انواع گوناگونی را شامل می شوند که از جمله مهمترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد با کلیک برروی هر کدام از دسته بندی ها اطلاعات و محصولات آن را مشاهده میکنید.

قیمت بلبرینگ صنعتی

همانطور که میدانید قیمت محصولات صنعتی وابسته به ارز است . با  توجه به نوسانات ارز قیمت ها مدام در حال تغییر هستند. از این رو ما راهی را برای شما در نظر گرفته ایم که در هر زمان بتوانید قیمت روز بلبرینگ صنعتی را استعلام بگیرید. برای استعلام قیمت اینجا کلیک کنید.

فروش بلبرینگ صنعتی

امروزه به دلیل گسترش بازار فروش بلبرینگ صنعتی، فروشنده هایی بلبرینگ صنعتی تقلبی را وارئ بازار کرده و باعث سردرگرمی هموطنان شده.  با توجه به عدم شناخت بلبرینگ اصلی شرکت بیرینگ لند نماینده فروش در تهران شمارا برای خریدی مطمئن همراهی میکند. بلبرینگ  SKF و FAG دارای کیفیت فوق العاده‌ای هستند. تمامی محصولات این برند ها در بیرینگ لند با 1 سال گارانتی عرضه میگردد

تفاوت رولبرینگ و بلبرینگ صنعتی

همانطور که گفته شد، بلبرینگ ها در ساختار خود از ساچمه های کروی شکل استفاده می کنند. قرارگیری این ساچمه ها در بلبرینگ ها باعث می شود که این دسته از تجهیزات صنعتی علاوه بر تحمل بارهای شعاعی، بارهای محوری را نیز تحمل کنند. اما در رولبرینگ ها از ساچمه های توپی شکل استفاده نمی شود و عمدتا در ساختار ان ها از ساچمه های بشکه ای، ساچمه های مخروطی، سوزنی و غیره استفاده می گردد. از آنجایی که این نوع از ساچمه ها سطح تماس ساچمه به دیوار را از یک نقطه به یک خط تبدیل می کنند، امکان لهیدگی در ان ها بسیار کم است. به همین دلیل عمدتا از رولبرینگ های صنعتی در تجهیزاتی به کار گرفته می شود که بار‌ شعاعی بسیار زیادی به ان ها وارد می گردد.

اجزای به کار رفته در بلبرینگ صنعتی چیست؟

به طور کلی بلبرینگ صنعتی برای آنکه بتواند وظیفه خود را به درستی به انجام برساند، از قطعات و اجزای مختلفی تشکیل شده است که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. رینگ خارجی
  این قسمت بلبرینگ را به همراه شفت به بدنه متصل می کند. رینگ های خارجی متناسب با استانداردی که برای طراحی بلبرینگ ها استفاده شده است، دارای ابعاد و اندازه های گوناگونی هستند.
 2. رینگ داخلی
  این قسمت روی شفت سوار شده و آن را از طریق ساچمه ها به رینگ خارجی متصل می کند‌. شعاع رینگ داخلی عمدتا به اندازه ۵ میلیمتر کوچکتر از سایز شفت در نظر گرفته می شود. چرا که در هنگام جا زدن، بلبرینگ به خوبی به شفت متصل گردد.
 3. قفسه
  این جزء تشکیل دهنده بلبرینگ وظیفه دارد فاصله میان ساچمه ها را تنظیم کند.تا بار به طور یکسان میان آنها توزیع شود.به کارگیری قفسه ها در بلبرینگ های صنعتی باعث می شود که ساچمه ها با یکدیگر تماس نداشته و ساییده نشوند‌.
 4. روان کننده ها
  به طور کلی برای اینکه میزان ساییدگی در بلبرینگ ها تا حد زیادی کاهش پیدا کند، از روان کننده ها استفاده می شود. علاوه بر آن روان کننده ها وظیفه دارند از افزایش بیش از حد دمای بلبرینگ صنعتی جلوگیری کنند.
 5. شیلد (shield)
  گاهی اوقات باید از بلبرینگ در محیط سرشار از آلودگی و گرد و خاک استفاده شود. در صورتی که بلبرینگ صنعتی در چنین شرایطی قرار گیرد، آلودگی ها و گرد و خاک ها میان ساچمه ها قرار گرفته و موجب ساییدگی ان ها می شود. به همین دلیل عمدتا در چنین محیط هایی از بلبرینگ هایی استفاده می شود که در ساختار ان ها شیلدها به کار رفته اند. شیلد ها بلبرینگ را آب بند کرده و از نفوذ آلودگی ها و گرد و غبار به درون آن جلوگیری می کنند.

انواع بلبرینگ صنعتی را بشناسید!

 • بلبرینگ تماس زاویه ای

این نوع از بلبرینگ صنعتی به گونه ای طراحی شده است که علاوه بر تحمل بارهای شعاعی بارهای محوری را نیز تحمل کند. در این بلبرینگ عمدتا دو رینگ داخلی و خارجی نسبت به یکدیگر در زاویه مشخصی قرار دارند. هرچه زاویه بین دو رینگ موجود در بلبرینگ بیشتر باشد، تحمل بار محوری در این دسته از بلبرینگ ها بیشتر خواهد بود.

 • بلبرینگ خود تنظیم

گاهی اوقات در اثر خمش موجود در شفت و یا سایر عوامل نظیر بد جا زدن بلبرینگ، بین راستای بلبرینگ صنعتی و راستای شفت، زاویه ای به وجود می آید‌. این زاویه سبب می شود که بارهای شعاعی و محور به درستی بین تمامی ساچمه ها توزیع نگردد. به این ترتیب طول عمر بلبرینگ کاهش پیدا خواهد کرد. در چنین مواقعی از بلبرینگ خود تنظیم استفاده می شود. رینگ داخلی این بلبرینگ ها قادر است بین ۴ تا ۷ درجه نسبت رینگ خارجی منحرف شده و ناهمراستایی به وجود آمده را جبران کند.

 • بلبرینگ شیار عمیق

نوع دیگری از بلبرینگ های صنعتی، بلبرینگ شیار عمیق است. در ساختار این نوع از بلبرینگ ها یک شیار عمیق وجود دارد که ساچمه های کروی شکل در آن قرار می گیرند. این بلبرینگ صنعتی قادر نیز قادر است علاوه بر تحمل بار های شعاعی، بار زیادی را در راستای محور خود تحمل کند.

 • بلبرینگ کف گرد

این بلبرینگ صنعتی به گونه ای طراحی شده است که تنها بار محوری را تحمل کند و در برابر بارهای شعاعی از خود مقاومتی نشان نمی دهد. از معروفترین کاربر های این دسته از بلبرینگ های صنعتی می توان به بیل مکانیکی اشاره کرد. در بیل های مکانیکی برای آنکه چرخش ۳۶۰ درجه به وجود آید، از بلبرینگ کف گرد در ابعاد و اندازه های متناسب با بیل مکانیکی استفاده می شود.‌

 

Call Now Button